۵ فایده سرکه سیب برای کاهش وزن که از آن بی‌خبرید

همه ما یک دلیل اصلی را که افراد را قانع می‌کند تا هرروز سرکه سیب را سر بکشند می‌شناسیم.

فواید این ماده برای سلامتی بی‌شمارند. در اینجا ما نمونه‌هایی را می‌آوریم که فقط به درد کاهش وزن نمی‌خورند و مزایای بیشتری دارند.

۱. بدنتان را سم‌زدایی می‌کند

سرکه در دنیای تناسب بدن یکی از بزرگترین کمک‌کننده‌ها بوده است و آوازه آن اخیرا بیشتر هم شده است. سرکه سیب خواص چنان قدرتمندی دارد که تمام دستگاههای بدنتان را از باکتریها و دیگر عوامل بیماری‌زا پاک می‌کند. سرکه مشابه ماده‌ای شیمیایی عمل می‌کند که تمام دستگاه عصبی شما را از هرگونه مهاجم خارجی رها می‌سازد. و این خوب است چون باعث می‌شود سلامت و دستگاه گوارش شما به نرمی عمل کند.

۲. متابولیسم شما را سرعت می‌بخشد

سرکه سیب بدن شما را به جنب و جوش بیشتر می‌اندازد و حتی کمک می‌کند که بدنتان کالریها را در سرعت بالا با دقت بیشتر بسوزاند. سرکه سیب بدنتان را به گونه‌ای متعادل می‌کند که آلکالین بدن را که برای عملکرد طبیعی بدن مفید است ارتقا می‌بخشد.

۳. سطح قند خون را کنترل می‌کند

طبق مقاله‌ای که دانشگاه ایالت آریزونا منتشر کرده بود، سرکه سیب سطح گلوکز پس از وعده غذایی و ناشتا را پایین می‌آورد. مصرف سرکه سیب کنترل سطح خونتان را ارتقا می‌بخشد و به پایدار کردن شاخصه‌های دیگر بدن مثل کنترل دیابت، کم‌خونی و شرایط دیگر کمک می‌کند.

۴. از تجمع چربی جلوگیری می‌کند

سرکه سیب یک دشمن طبیعی چربی است به این دلیل ساده که این ماده یک اسید ارگانیک است. بدن شما در طول زمان چه سالم باشد چه نباشد بافتهای چربی را می‌سازد که به هم می‌چسبند و در معده شما انباشته می‌شوند، مثل یک پروبیوتیک قوی. بدن شما اسیدی طبیعی دارد که این چربی‌ها را می‌شکند و سرکه سیب به این شکسته شدن شتاب می‌بخشد. این به پیشگیری از ادامه انباشت و حجیم شدن چربی کمک می‌کند.

۵. فرونشاندن اشتها

سرکه سیب اشتهای شما را تا مدتی فرومی‌نشاند، سرکه به عنوان یک پاک‌کننده در معده شما عمل می‌کند. وقتی معده شما بر گرسنگی تمرکز می‌کند به سرکه راهی می‌دهد تا بتواند بر گرسنگی غلبه کند. البته واضح است که گرسنه ماندن خوب نیست اما دست کشیدن از خوردن بعضی چیزهای سنگین می‌تواند مفید باشد. در نهایت، معده قبل از آنکه به سراغ احساس گرسنگی که در ابتدا داشتید برود بر پاک‌سازی خود از هر نوع باکتری و عوامل بیماری‌زا که ممکن است آن را تحت تاثیر قرار دهند تمرکز می‌کند.

تنها کاری که باید بکنید آن است که هرروز کمی سرکه سیب را بنوشید و بعد از آن می‌توانید اثر مفید آن بر کاهش وزن را ببینید. من به شخصه دوست دارم روزی دو قاشق چایخوری مصرف کنم. یکی صبح و یکی شب.

اما شما می‌توانید آن را به راههای دیگری مصرف کنید. به عنوان مثال آن را با آب آشامیدنی خود مخلوط کنید و درست قبل از هر وعده غذایی بنوشید، و بعد به راحتی به فواید آن برای سلامتی که به آنها اشاره کردیم دست پیدا کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که حتما لازم است که سرکه شما کاملا طبیعی و از سیب خام و تازه باشد. این مفیدترین حالت است و استفاده از مواد نگهدارنده در سرکه فوایدی را که در بالا ذکر شد از بین می‌برد.

منبع: coastalcourier.com

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.