مصرف آب میوه ی ۱۰۰ درصد خالص سطح قند خون را تغییر نمی دهد

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله علوم تغذیه ای(Nutritional Science) نشان می دهد که مصرف آب میوه ی ۱۰۰ درصد خالص به میزان قابل توجهی بر میزان انسولین خون در حالت ناشتا، قند خون ناشتا یا مقاومت به انسولین تاثیری نمی گذارد.
این نتایج مطابق با نتایج مطالعات پیشین است که نشان می دهد مصرف آب میوه ۱۰۰ درصد خالص با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباطی ندارد. همچنین از شواهد رو به رشدی که نشان می دهد آب میوه تاثیر قابل توجهی در کنترل گلایسمیک ندارد، حمایت می کند.
این مطالعه شامل تجزیه و تحلیل جامع داده هایی است که به صورت کمّی ارتباط بین مصرف آبمیوه ی ۱۰۰ درصد خالص و کنترل قند خون را ارزیابی کرده بودند.
در این بررسی سیستماتیک، ۱۸ آزمایش تصادفی کنترل شده(RCT)  متاآنالیز  گردید و تاثیر آب میوه های۱۰۰  درصد خالص از قبیل سیب، مرکبات، توت، انار و انگور، بر میزان انسولین و قند خون ناشتا که به عنوان بیومارکرهای خطر ابتلا به دیابت مورد استفاده قرار می گیرند، بررسی شد.
طبق گزارش انجمن دیابت آمریکا، بیش از ۹۰ درصد از ۲۹ میلیون مورد دیابت در بزرگسالان و کودکان در آمریکا، در رده ی دیابت نوع ۲ قرار دارند که یک اختلال متابولیکی است که در آن بدن قادر به پاسخگویی به انسولین نیست.
تبعیت از یک شیوه ی زندگی سالم اولین خط دفاع برای پیشگیری و درمان دیابت نوع ۲ است. شیوه ی زندگی سالم شامل:رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و حفظ وزن سلامت است.
دستورالعمل های تغذیه ای ایالات متحده بیانگر این است که یک الگوی تغذیه ای سالم شامل سبزیجات، میوه ها، لبنیات کم چرب یا بدون چربی، دانه ها و انواع غذاهای پروتئینی است.

یک لیوان چهار اونسی(۲۸۴ سی سی) آب میوه ۱۰۰٪ می تواند جایگزین یک وعده میوه (نصف فنجان) گردد، اما مصرف میوه ی کامل می توانند به افراد کمک کند که مواد مغذی بیشتری از جمله فیبرها را به رژیم های غذایی خود بیافزایند.

منبع: موسسه خیریه دیابت طبرستان

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.