خبـر پمپ جدید انسولین MiniMed 670G اولین پانکراس مصنوعی ساخته شده توسط شرکت مدترونیک در انتظار اخذ مجوز FDA

پمپ جدید مدترونیک در انتظار اخذ مجوز آمریکا

پمپ جدید مدترونیک در انتظار اخذ مجوز آمریکا

جدیدترین پمپ انسولین مدترونیک به نام MiniMed 670G با تکنولوژی پانکراس مصنوعی آماده ارائه برای اخذ تأییدیه آمریکا شده است.

در صورت اخذ مجوز از FDA ، سیستم ابتکاری مدترونیک مسلماً بعنوان اولین پانکراس مصنوعی تجاری شده در دسترس خواهد بود.
حسگرهای پایش مستمر گلوکز (CGM) سطح گلوز را در لحظه اندازه‌گیری کرده و مقدار انسولین متناسب با نیاز بصورت خودکار وارد بدن می‌شود.
MiniMed 670G از MiniMed 640G که در حال حاضر در انگلستان در دسترس است، یک گام جلوتر است. در حالیکه مدل ۶۴۰G از یک الگوریتم برای پیش بینی و پیشگیری از افت قند خون استفاده می‌کند، ۶۷۰G علاوه بر آن از یک الگوریتم برای بهبود پیشگیری از افزایش بیش از اندازه‌ی گلوکز استفاده می‌کند.
محققین سیستم جدید را بر روی ۱۲۱ بیمار مبتلا به دیابت نوع یک آزمایش کردند. نتایج بدست آمده نشان داد که این دستگاه به کاهش سطح همگلوبین HbA1cو کنترل مستمر سطح قند خون کمک می‌کند.
در بررسی دیگری که بر روی ۱۶ بزرگسال و ۱۲ نوجوان انجام گرفت مشخص گردید استفاده شبانه از این تکنولوژی زمان رسیدن به قند مطلوب در بزگسالان و هیپوگلیسمی شبانه در نوجوانان را کاهش می‌دهد.

تاریخ خبر: ۱ جولای ۲۰۱۶ (۱۱ تیر ۱۳۹۵)

منبع خبر:

با انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی به گسترش آگاهی عمومی پیرامون دیابت کمک کنید.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.