پماد موضعی پایدار، استثنایی در درمان زخم پای دیابتی و زخم بستر

پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز): یکی از عوارض دراز مدت بیماری دیابت زخم پا است. حدود پانزده درصد این بیماران در طول عمر خود دچار این عرضه  می‌شوند. از این گروه حدود بیست درصد نیاز به قطع دارند. به عبارتی دیگر از هر صد بیمار دیابتی پانزده نفر دچار زخم و سه نفر قطع اندام می شوند. قطع پا در ۸۵ درصد این بیماران به علت عدم بهبودی زخم است. متاسفانه احتمال قطع پای مقابل در ۲۸ تا ۵۱ درصد بیماران در پنج سال بعد از قطع اول وجود دارد. مرگ ومیر پنج ساله این بیماران ۳۹ تا ۶۸ درصد گزارش شده است. در ایران هم شایع ترین علت قطع پا در حال حاضر بیماری دیابت است. با توجه به معلولیت جدی برای بیمار و مشكلات برای اطرافیان سعی بر آن است كه از قطع پا جلوگیری شود. تشخیص به موقع و درمان مناسب می تواند از۸۵ درصد موارد قطع اندام تحتانی جلوگیری كند. پماد موضعی و ۱۰۰% گیاهی پایدار دارویی است که اخیراً از وزارت بهداشت مجوز گرفته است و دارای اثرات قابل توجهی در بهبود زخم دیابتی است. به همین مناسبت پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) مصاحبه‌ای با مسئول فنی شرکت تولید کننده این دارو انجام داده است.

دکتر سلطانی

دکتر سلطانی

با عرض سلام بنده دکتر محمد حسین سلطانی فارغ ا لتحصیل دانشکده داروسازی دانشگاه تهران میباشم و هم اکنون مسئول فنی شرکت بین المللی داروهای گیاهی و طبیعی همیاران خیر اندیش پایدار می باشم که یکی از محصولات تولیدی این شرکت پماد زخم پایدار میباشد. البته این شرکت محصولات دیگری هم دارد که در حال اخذ مجوزهای ثبت IRC میباشند.

  • در مورد محصولی که تولید کرده‌اید توضیح بدهید.

پماد پایدار در انواع زخم های پای دیابتی و نیز در زخم های ناشی از مواد سمی و شیمیائی و به ویژه در زخم بستر موثر  است ولی از آنجائیکه محققین و تولید کنندگان پماد بهترین ترکیبات را در جهت ترمیم و درمان پای دیابتی و زخم بستر که از بدترین زخم‌های موجود در بیماران میباشد،ا نتخاب کرده‌اند این پماد عمدتا به پماد زخم پای دیابتی و زخم بستر معروف شده است. این پماد نزدیک به ۲ سال در انواع زخم‌ها بالاخص زخم پای دیابتی و زخم بستر مورد استفاده بیماران قرار گرفته و هم اکنون با شماره ثبت دارو

IRC  ۰۸۳۶۴۲۹۲۵۶۴۹۸۸۸۵  به عنوان داروی رسمی در کشور تولید و توزیع میگردد. این پماد در شرکت بین المللی داروهای گیاهی و طبیعی همیاران خیر اندیش پایدار تولید و در شرکت داروسازی سبز دارو اسپادانا تهیه و بسته بندی میگردد.

  • این پماد از چه ترکیباتی ساخته شده است؟

اجزاء فراورده تشکیل دهنده این پماد عبارتند از: باریجه، کندر، روغن زیتون، زاج،موم عسل، سرکه به همراه مواد صد در صد طبیعی به عنوان پایه و محافظ میباشد. در این محصول هیچگونه مواد شیمیائی وجود ندارد.

  • نحوه مصرف پماد را توضیح بدهید.

ابتدا محل زخم که عاری از لایه های نکروز شده است را با سرم نمکی کاملا تمیز نموده و هر ۱۲ ساعت یکبار سطح زخم را کاملا با پماد پوشانده و پانسمان میگردد. این پماد کلیه مواد موثره را جهت ترمیم زخم دارا بوده و احتیاجی به هیچ دارو و یا پماد مکمل نمی‌باشد لذا توصیه میگردد از مخلوط کردن این پماد با سایر پمادها یا مواد اضافی کاملا خودداری گردد.

نکات مهمی که در استفاده از این پماد باید به آنها توجه کرد:

۱_زخم باید جهت استفاده از پماد مهیا باشد، یعنی از آلودگی های سطحی و لایه های نکروزه وسیع پاک شده باشد.

۲_قند بیمار باید تحت کنترل باشد. بدیهی است قند خون بالا ترمیم زخم را به تاخیر انداخته ویا گاها غیر ممکن میکند.

۳_محل زخم باید از نظر خون رسانی  و گرفتگی عروق خونی و اعصاب حسی توسط متخصصین بررسی و معاینه گردد. بدیهی است هر چه این گرفتگی ها شدیدتر باشد . ترمیم زخم به تاخیر افتاده و بطئی میباشد.

این شرکت جهت تسریع خون رسانی اطراف زخم پای دیابتی پماد ماساژ پایدار را هم تولید نموده که در صورت درخواست بیماران به همراه پماد تحویل و یا ارسال مینماید.

  • چه مدت باید از پماد پایدار استفاده کرد؟

طول درمان با  استفاده از پماد پایدار در بیماران کاملا متفاوت است و بستگی به شدت زخم، مقدار قند خون، میزان گرفتگی عروق خونی واعصاب حسی، پانسمان صحیح، استفاده صحیح و بموقع از داروها بالاخص انتی بیوتیک ها، آموزش، تغذیه صحیح، عدم استفاده از سیگار و ….دارد.

بدیهی است همراهی بیماران با پزشک معاین و یا دیابتولوژیست ها و بخصوص دریافت مشاوره از کارشناسان زخم صدرا در سرعت بهبود و درمان زخم موثر میباشد.

  • میزان بهبودی زخم با مصرف پماد پایدار چقدر است و اساساً این پماد نسبت به محصولات مشابه چه ویژگی و برتری دارد؟

از آنجائیکه برای ترمیم زخم و یا بعبارتی روند بهبود زخم باید موانع تاثیر گذار را از پیش روی زخم برداشته واز طرفی عوامل تاثیر گذار را در پیش رو داشته باشد، فلذا این پماد ۲ مانع ترمیم یعنی عامل میکروبی – قارچی و سلولهای مرده و نکروزه را از بین میبرد که روند ترمیم تسریع میگردد. و ۲ عامل خون رسانی و زایندگی سلولی که جهت بهبود زخم ضروری است را ایجاد مینماید. فلذا با داشتن این ۴ خاصیت مهم در میان پمادها با سرعت بیشتر توانسته در بهبود زخم موثر باشد و از آنجائیکه کاملا گیاهی و طبیعی است و عوارض جانبی خاصی ندارد با اطمینان بیشتری مورد استفاده بیماران قرار گرفته است. فلذا از میان پمادهای مشابه با استقبال بیشتری روبرو گردیده و با اطمینان بیشتری مصرف گردد. ضمنا بخاطر داشتن این ۴ خواص مهم در پانسمانها به تنهائی استفاده شده و احتیاجی به ترکیب و مواد کمکی نمی باشد.

  • آیا این پماد عوارض جانبی هم دارد؟

هیچگونه عوارض جانبی مشاهده نشده است. در بعضی از بیماران در مصارف اولیه و شاید روز اول و دوم گاهی سوزش جزیی دیده شده است که به علت آلودگی های قارچی و میکروبی در سطح زخم میباشد . ودر پانسمانهای بعدی به تدریج بر طرف میشود. همچنین هیچگونه موارد منع مصرف وجود ندارد و در زمان بارداری و شیر دهی زیر نظر پزشک معالج مصرف میشود. تداخل داروئی خاصی گزارش نشده است .

  • کدام گروه از افراد مبتلا به دیابت نیاز دارند که از پماد پایدار استفاده کنند؟

تمام بیماران دیابتی از هر نوع که دچار زخم دیابتی شده‌اند میتوانند از پماد استفاده نمایند. ولی توصیه میکنیم تمام افراد دیابتی در منزل ، سفر،محل کار و ..همیشه یک پماد را همراه و در اختیار داشته باشند و نگران تاریخ انقضاء پماد نباشند. در صورت عدم استفاده پماد بعد از انقضاء پماد جدید بدون دریافت هزینه جایگزین میگردد.

  • آیا پماد پایدار فقط برای افراد دیابتی کاربرد دارد؟

این پماد در هر نوع زخم و تمام افراد اعم از دیابتی و غیر دیابتی کاربرد دارد. بدیهی است بهبود زخم در افراد غیر دیابتی سریعتر و مطمئن تر است. فلذا این پماد وقتی در بیماران دیابتی که بدترین زخم‌ها را دارند میتواند موثر واقع شود، پس در بیماران غیر دیابتی که نه مشکل خون رسانی و نه مشکل نوروپاتی دارند مطمئنا بهتر در ترمیم زخم ها جواب خواهد داد.

  • قیمت پماد پایدار چقدر است و برای تهیه آن از چه طریقی باید اقدام کرد؟

مبلغ پماد ۳۰ گرمی پماد زخم پایدار فعلا ۴۵۰۰۰ تومان میباشد که در تلاشیم مبلغ را جهت کمک به بیماران کاهش دهیم. بنا بر سیاست و تدبیر کارشناسان تولید کننده پماد این پماد در ۶ ماه اول سال به طور متمرکز وبعد از این مدت از طریق شرکت های توزیع کننده در تمام داروخانه های کشور توزیع میگردد.

این پماد از طریق پخش مرکزی در تهران به اقصی نقاط کشور جهت مصارف بیماران و یا استفاده در مراکز درمانی و مطب‌ها با نازلترین قیمت ارسال میگردد.

تلفن مرکز توزیع در تهران

۸۸۴۸۰۲۰۰(۰۲۱)

تلفن سفارش

۴۴۶۹۱۰۹۰(۰۲۱)  (صدای دیابت )

آدرس توزیع مرکزی در تهران: “کلینیک تخصصی دیابت و زخم صدرا “

تهران . خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد) تقاطع خ فتحی شقاقی پلاک ۲۳ _ مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت شفا مهر صدرا

 شماره تلفن  ۰۹۱۰۶۱۸۷۷۵۳ در تلگرام تحت نام پماد پایدار جهت ارسال عکس زخم و دریافت مشاوره از کارشناسان زخم در اختیار تمام بیماران میباشد.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.