تاریخ : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 28 May , 2022
4

هفت نوآوری که شیوه مدیریت دیابت ما را تغییر می‌دهند

  • کد خبر : 3708
  • 30 آبان 1395 - 18:29
هفت نوآوری که شیوه مدیریت دیابت ما را تغییر می‌دهند

به گزارش پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز)، حدود یک قرن از زمانی که محققان راهی برای درمان دیابت یافته‌اند می‌گذرد. از آن زمان، پیشرفتهای دارویی و فناورانه‌ای برای قابل مدیریت‌تر  کردن زندگی افراد دیابتی -هر دو نوع یک و دو- وجود داشته است. در سراسر جهان، مجموع این شرایط ۳۷۱ میلیون نفر را تحت تاثیر […]

به گزارش پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز)، حدود یک قرن از زمانی که محققان راهی برای درمان دیابت یافته‌اند می‌گذرد.

از آن زمان، پیشرفتهای دارویی و فناورانه‌ای برای قابل مدیریت‌تر  کردن زندگی افراد دیابتی -هر دو نوع یک و دو- وجود داشته است.

در سراسر جهان، مجموع این شرایط ۳۷۱ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است. تعدادی که انتظار می‌رود تا ۲۰۳۰ به ۵۲۲ میلیون نفر برسد.

از پایش سطح قند خون -آزمایشی پرزحمت که افراد دیابتی باید به انجام روزانه آن عادت کنند- تا راههایی که رساندن انسولین به بدن را ساده‌تر می‌کنند، اینها برخی از نوآوریهایی هستند که دارند شیوه مدیریت دیابت ما را تغییر می‌دهند.

 

مدترونیک نخستین پانکراس مصنوعی جهان را ساخت

نخستین سامانه خودکار انسولین برای دیابت نوع ۱

در ماه سپتامبر، سازمان غذا و دارو دستگاهی را تایید کرد که اغلب با عنوان «پانکراس مصنوعی» شناخته می‌شود. این دستگاه برای استفاده افراد دیابتی نوع یک با سن حدود ۱۴ سال ساخته شده است. این دستگاه که مینی‌مد ۶۷۰G نامیده می‌شود و با پایش خودکار سطح قند خون فرد کار می‌کند، انسولین را به میزان نیاز وارد می‌کند -نیازی به چک آپ مرتب و تزریق نیست. به این ترتیب، این دستگاه می‌تواند مانند یک پانکراس عمل کند، عضوی از بدن که در افراد سالم قادر است سطح قند خون ما را با پمپاژ انسولین به خون که می‌تواند قند غذایی را فرآوری کند مدیریت کند.

 لیوونگو پایشگر گلوکوزی خواهد ساخت که درست مثل تلفن شما می‌تواند به روز رسانی نرم‌افزاری شود

%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86%da%af%d9%88گلن تولمن، مدیرعامل استارتاپ لیوونگو در کالیفرنیا که پسرش نیز دیابت نوع یک دارد به ما می‌گوید: «هیچ کس اهمیتی به فناوری نمی‌دهد. آنها تنها می‌خواهند زندگیشان را بکنند.»

روز چهارشنبه، این شرکت قابلیت به روز رسانی را به پایشگر خود افزود و مردم را از خرید مرتب و ارتقای گلوکومترشان با آمدن فناوریهای تازه بی‌نیاز کرد. لیوونگو همچنین نوارهای آزمایشی را ارائه می‌کند که هزینه ماهانه آن از کارفرمایان دریافت می‌شود و استفاده از آن برای بیماران رایگان است -شرکتهایی نظیر لووس و «آفیس دپوت» خدمات لیوونگو را به عنوان مزایا ارائه می‌کنند.

بیگفوت بیومدیکال هم یک پانکراس مصنوعی خواهد ساخت

bigfoot-biomedicalجفری برور، مدیرعامل و بنیانگذار بیگفوت بیومدیکال، جزو نخستین کسانی بود که با کمک مالی به JDRF، یک سازمان تحقیقات دیابت، از پانکراس مصنوعی پشتیبانی کرد. اما زمانی که کارها با سرعت کافی پیش نمی‌رفت، او به همراه بریان مزلیش، مسئول ارشد فناوری شرکت، تصمیم گرفتند که کارها را به دست خود بگیرند و پانکراس مصنوعی خودشان را بسازند.

بیگفوت یک شرکت پمپ انسولین را خریداری کرد و با دکسکام، شرکت پایش پیوسته گلوکوز شریک شد و شروع به ساخت یک سامانه پانکراس مصنوعی کرد که می‌تواند به تلفن شما متصل شود و آنطور که برور به ما گفت «شبیه چیزی که باید در بیمارستان باشد» نخواهد بود. تمرکز بیگفوت بر فناوری ابری است که دستگاه را احاطه می‌کند.

نخستین آزمایش دستگاه در ماه جولای انجام شد و شرکت امیدوار است که دستگاه را در چند سال آینده وارد بازار کند. مانند لیوونگو، بیگفوت امیدوار است که این سامانه را به عنوان خدمات ماهانه ارائه کند تا به جای پرداخت برای دستگاه و لوازم جانبی آن هنگام عرضه محصول، افراد یک هزینه ماهانه بپردازند.

سازندگان امنیپد، یک پمپ انسولین بدون تیوب، در حال کار بر یک پانکراس مصنوعی بدون تیوب هستند

omnipodاینسولت، شرکتی که یک پمپ انسولین بدون تیوب می‌سازد که امنیپد نامیده می‌شود، با مشارکت شرکت دکسکام، نخستین آزمایشهای کلینیکی پانکراس مصنوعی را در ماه سپتامبر شروع کرد. خود امنیپد نخستین بار در سال ۲۰۰۵ روانه بازار شد و شرکت امیدوار است که پانکراس مصنوعی را تا ۲۰۱۸ به بازار برساند.

بر خلاف دستگاههای دیگر، اینسولتها مستقیما وارد بدن خواهند شد و با یک کنترل کننده بی‌سیم تنظیم خواهند شد. دستگاه انسولین را بمدت سه روز برای بدن تأمین خواهد کرد.

دکسکام نخستین پایشگر بی‌سیم گلوکوز را ساخت که می‌تواند اطلاعات قند خون را به گوشی هوشمند شما بفرستد

%d8%af%da%a9%d8%b3%da%a9%d8%a7%d9%85یک بخش اساسی از پانکراس مصنوعی دو شرکت اینسولت و بیگفوت، سامانه پایش مستمر گلوکوز شرکت دکسکام است.

پایش مستمر  نه تنها به شما اجازه می‌دهد بفهمید چه زمانی قند خون بیش از حد بالا یا پایین است، بلکه به شما می‌گوید که در حال افزایش یا کاهش است. طبق یک بررسی صورت گرفته از سوی انجمن امریکایی غدد بالینی، آزمایش مکرر قند خون با کنترل بهتر قند خون مرتبط است.

فراتر از توسعه پانکراس مصنوعی، دکسکام همچنین در حال همکاری با گوگل وریلی است به امید آنکه پایشگر کوچکتر و با دوام‌تری بسازند.

تایمسولین یک قلم انسولین ساخت که می‌تواند به شما بگوید که آخرین بار چه زمانی دوز انسولین دریافت کردید

%d8%aa%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86برای افرادی که با دیابت نوع یک سر می‌کنند و برخی دیابتی‌های نوع دو، تزریق انسولین یک جزء ضروری از زندگی است. برخی ترجیح می‌دهند که انسولین را با یک پمپ دریافت کنند. اما سایرین برای تزریق یا از آمپول و یا از قلم استفاده می‌کنند.

بنابراین، جان جولوند که بیش از ۳۰ سال با دیابت زندگی کرده است به همراه برادرش تایمسولین را تاسیس کردند. شرکتی که درپوش خودکاری تولید می‌کند که آخرین دوز انسولین شما را دریافت می‌کند. این درپوش، که در داروخانه‌ها و به صورت آنلاین در دسترس است حدود ۲۹ دلار امریکا قیمت دارد.

جولوند به ما می‌گوید گام بعدی ساخت درپوشی است که به تلفن شما وصل شود و بتواند اطلاعات تزریق انسولین را هم دریافت کند. تایمسولین امیدوار است که درخواست ثبت قانونی دستگاه را در سال ۲۰۱۷ ثبت کند.

وریلی شرکت آلفابت قصد دارد تجربه‌اش در فناوری را برای مدیریت اطلاعات دیابت و رسیدن به نوآوریهای تازه به کار گیرد

%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%84%db%8cدر ماه سپتامبر، وریلی شرکت آلفابت و سانوفی، تاسیس شرکت مشترکی را اعلام کردند که اوندو نام گرفت و وظیفه آن کمک به افراد دیابتی برای یافتن راههایی آسانتر برای گذراندن زندگی و درمان بیماری بود. همچنین وریلی بر یک لنز پایشگر گلوکوز کار کرده بود (که این پروژه با شرکت نووارتیس مشترک شده است). شرکت وریلی همچنین با دکسکام مشارکت کرده بود. سایر (Sayer) می‌گوید که دلیل خوبی وجود دارد که چرا وریلی به دیابت علاقه‌مند است.

او می‌گوید: «آنها احساس کردند که با داشتن تمام داده‌هایی که شما می‌توانید با یک پایشگر مستمر گلوکوز جمع کنید، کارهای زیادی می‌توانید در مواجهه با دیابت برای همه گروهها انجام دهید که می‌تواند مراقبت سلامت را تغییر دهد و در نهایت به جای آنکه هزینه‌ها را افزایش دهد آنها را کاهش دهد.»

منبع: http://www.businessinsider.com

لینک کوتاه : http://diabeticnews.ir/?p=3708

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.