دیابت هر سال جان ۴۷ هزار ایرانی را می گیرد

شیوع بیماری دیابت در ایران رو به افزایش است و بررسی ها نشان می دهد هر سال ۴۷ هزار نفر در کشور به علت گرفتار شدن به این بیماری، جان خود را از دست می دهند.

به گزارش پایگاه خبری دیابت به نقل از خبرگزاری مهر، حمیدرضا جمشیدی مدیرعامل شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در برنامه بازدید از احداث خط تولید داروهای مدرن دیابت در ایران، گفت: پروژه‌ای که امروز در زمینه تولید داروهای مدرن دیابت شاهد آن هستیم بسیار با ارزش است، چرا که در کشور ما ۱۱.۳ درصد افراد بالای ۲۵ سال دیابت دارند.

وی افزود: سالانه ۷ هزار نفر در ایران بر اثر ابتلا به دیابت فوت می کنند و ۴۰ هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به بیماری های ناشی از دیابت، جان خود را از دست می دهند.

جمشیدی گفت: به عبارتی سالانه ۴۷ هزار نفر در کشور به دلیل بیماری دیابت فوت می‌کنند.

وی افزود: در منطقه «امرو» یک جمعیت ۴۰۰ میلیونی وجود دارد که ایران در این منطقه از لحاظ شیوع دیابت در حد میانگین قرار دارد.

 

تولید مدرن ترین داروهای دیابت در ایران

قباد شهبازی مدیرعامل شرکت دانمارکی، از سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی این شرکت دارویی برای تولید داروهای دیابت در ایران خبر داد و گفت: شرکت ما از جمله شرکت های معتبر دارویی جهان در زمینه ساخت داروهای دیابت است.

وی افزود: این شرکت که یکی از قطب های تولید انسولین در جهان است، براساس مطالعات فراوان و درک صحیح از توانمندی های دارویی ایران، فعالیت مشترکی را در زمینه تولید به روز ترین داروهای دیابت و هموفیلی در ایران آغاز کرده است.

شهبازی ادامه داد: با بهره گیری از تجهیزاتی که در این همکاری وارد ایران می شود، تولید داروهای اساسی در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: هم اکنون سهم ایران در بازار دارویی جهان حدود یک درصد است که با آغاز بکار این شرکت شاهد رشد چشمگیری در این بخش خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.