خودمدیریتی در برنامه درمانی دیابت اهمیت دارد

آیا برای رسیدن به سطح گلوکز هدف که پزشک یا پرستار برایتان تعیین کرده است سخت تلاش می‌کنید؟ در این صورت طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۱ در نشریه «Archives of Internal Medicine» منتشر شده بود، گذراندن یک برنامه گروهی آموزشی دیابت می‌تواند به شما کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز)،در این تحقیق داوطلبان مبتلا به دیابت کنترل نشده به دو دسته تقسیم شدند. یکی از دسته‌ها در جلسات گروهی (۵ جلسه ۲ ساعته در هفته) شرکت کردند و بیماران دسته دیگر برنامه‌های آموزشی را به صورت آزاد و انفرادی دنبال می‌کردند و تعداد و نوع جلسات را هم خودشان تعیین می‌کردند. پس از یک سال، آنها که در جلسات گروهی شرکت کرده بودند توانستند ضرایب A1C خود را تقریبا دو برابر کسانی که در برنامه‌های انفرادی شرکت کرده بودند کاهش دهند.

انجمن دیابت امریکا به افراد توصیه می‌کند که در یک برنامه خودمدیریتی که دارای تاییدیه آنهاست ثبت نام کنند. برنامه خودمدیریتی مرکز پزشکی منطقه‌ای استرلینگ یک برنامه ۵ هفته‌ای است که مورد تایید انجمن دیابت امریکا است یعنی توانسته است تمام استانداردهای ملی را که انجمن دیابت امریکا برای اطمینان از کیفیت برنامه وضع کرده است دارا باشد.

منبع: Journal Advocate

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.