بنیاددیابت کارگاه اموزشی سبک زندگی سالم برای مادران دانش آموزان دبستان نونهالان برگزار کرد

بنیاددیابت کارگاه اموزشی سبک زندگی سالم برای مادران دانش آموزان دبستان نونهالان برگزار کرد

چهارشنبه یک دی ۱۳۹۵ : به گزارش دیابتیک نیوز به نقل از سایت بنیاد دیابت،  این سازمان مردم نهاد با همکاری انجمن توسعه سلامت مهر پارسیبه دعوت مدیریت دبستان دخترانه «نونهالان »مشهد یک کارگاه آموزشی با عنوان «سبک زندگی سالم » برای مادران دانش آموزان این دبستان  برگزار نمود.
در این کارگاه که باتدریس معاون اجرایی بنیاد بین المللی پیشگیر و کنترل دیابت ایرانیان برگزار شد ، مدرس با اشاره به چهار عارضه خطرناک  ( ناراحتی های قلبی و عروقی – دیابت – سرطان و بیماری های تنفسی ) که ایرانیان را تهدید می نماید راهکار پیشگیری از آنها را انتخاب  و به کاربستن سبک زندگی سالم عنوان نمود .
نیماخسروی گفت در شرایط امروز بسیاری ازشهروندان بخاطر سبک زندگی که برگزیده اند دچار بیماری های غیر واگیر چون ، چاقی ؛ چربی و فشار خون به دنبال آن درگیر مشکلات قلبی و عروقی ، دیابت ،کبد چرب یا سرطان می شوند .لذا رفتار هایی که بصورت عادت از ما در زمینه هایی همچون نوع خوراک ، کیفیت خواب ، واکنش های ما به تنش ها ، میزان بهداشت در منزل و محل کار سر می زند درپیشگیری یا ابتلا به این بیماری ها کارساز است .

 

در این همایش نیما خسروی معاون اجرایی بنیاد دیابت گفت :

 خانواده ها عمده ترین نقش را در خود مراقبتی وپیشگیری و درمان دیابت به عهده دارند، کسب اطلاعات لازم درباره دیابت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
سخنران بنیاددیابت سپس به پرسش های شرکت کنندگان در کارگاه پاسخ گفت .همچنین نشریه سلامت وتندرستی و پمفلت های آموزشی بین حاضران توزیع گردید.

منبع: بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-samandehi
کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.