اسکنر گلوکز: پایش غیر تهاجمی قند خون از تکنولوژی نوری استفاده میکند.

به گزارش پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز)؛ اسکنر گلوکز نام دستگاه پایش غیر تهاجمی گلوکز است که ادعا میشود بدون درد است و در حال حاضر درحال آماده سازی برای استفاده مصرف کنندگان می‌باشد.

این محصول در حال آماده سازی در ازمایشگاهای Dynamic Brain در توکیو است و به این دلیل که قصد دارد اصلا به بافت نفوذ نکند و به محصولات دفعی نیاز نداشته باشد بسیار مورد توجه است. بنابراین خون، اشک و عرقی در کار نیست.

اسکنر گلوکز توسط شهروندان توکیو آزمایش شده و در حال حاضر فاز کوچک سازی به پایان رسیده است.

مخترع اسکنر گلوکز، استفانو والنزی، می‌گوید: به محض این که نمونه‌های اولیه آماده شوند، در یک شرایط آزمایشگاهی سازماندهی شده، ما کارایی محصول را ارزیابی می‌کنیم و بررسی می‌کنیم که آیا این محصول با استاندارد های امنیتی و کیفی مصرف کنندگان مطابقت دارد یا خیر.

کمپانی سازنده اظهار میکند که پیدا کردن شرکت‌هایی که قادر باشند تکنولوژی‌های موجود را با حسگرهای اسکنر گلوکز  مطابقت دهند بسیار سخت بوده اما توانسته‌اند یک شریک ژاپنی پیدا کنند که حسگرها را بسازد. درحال حاضر این کمپانی توانسته نمونه‌هایی را تولید کند و آزمایشات ایمنی لازم را انجام دهد و در مرحله بعدی در یک چهارم انتهایی سال ۲۰۱۸ مجوزهای پزشکی لازم را بگیرند. آنها پیش‌بینی میکنند که این مرحله، چالش برانگیز ترین مرحله فرایند باشد.

اسکنر گلوکز چگونه کارمیکند؟

این دستگاه فرکانس های نور غیر استاندارد طیف مادون قرمز را استفاده میکند و اینکه ازمایشگاه های Dynamic Brain  راه جدیدی را برای ارزیابی داده های نور جذب شده از بافت کشف کرده اند.

“این دستگاه اطلاعات حاصل از جذب نور را با داده های فیزیولوژیک وویژگی های شخصی افراد ترکیب میکند؛ در نتیجه به تیم تحقیقاتی این امکان را میدهد که برخی سوالات شناخته شده در زمینه تکنولوژی نوری مانند تفاوت بین رنگدانه های پوست را پاسخ دهند. برای بهینه سازی کارایی دستگاه، یک فرایند ساده کالیبراسیون اتوماتیک که بر روی انگشت افراد انجام میگیرد، شخص استفاده کننده را در مراحل نصب اسکنر گلوکز هدایت میکند”

فرد انگشت خود را به مدت ۱۰ ثانیه بر انتهای دستگاه قرار میدهد و سطح گلوکز بر روی یک نرم افزار و یک وبسایت قرار میگیرد. در کنار قند خون، اسکنر گلوکز میتواند بقیه پارامتر های بدن مثل ضربان قلب و تمرکز اکسیژن خون را ارزیابی کند تا بتواند یک چارچوب مداوم از وضعیت فیزیکی بیمار داشته باشد.

نرم افزار ابری برای استفاده در موبایل وجود دارد که به مراقبت کنندگان و افراد انتخاب شده این امکان را میدهد که هشدارهایی را دریافت کنند. والنزی میگوید این نرم افزار توسط خود او و پیتر جوریکا طراحی شده و میتواند باعث ارتقای دسترسی داده و نهایتا برقراری ارتباط بین جامعه علمی و متخصصان سلامت شود.

نمونه های اولیه اسکنر گلوکز در مقدار گلوکز پلاسمای ۸۰ تا ۳۵۰ میلیگرم بر دسیلیتر آزمایش شده‌اند.کمپانی سازنده میگوید: اسکنر گلوکز بشدت دقیق است. آنها امیدوارند از ابتدا یک محصول قابل خرید، تا کریسمس ۲۰۱۸ بسازند.

منبع:

GlucoScanner: Non-Invasive Blood Glucose Monitor Uses Optical Technology

 

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.