استفاده دوره ای انسولین برای حفظ سلول های بتا در افراد دیابتی نوع ۲

به گزارش پایگاه خبری دیابتیک نیوز به نقل از انجمن جهانی دیابت، در کانادا یک کارآزمایی بالینی برای بررسی تاثیر استفاده دوره ای انسولین درمانی برتولید و حفظ انسولین در مبتلایان به دیابت نوع ۲ که به تازگی تشخیص داده شده اند، طراحی و انجام شد.

دانشمندان در بیمارستان مونت سینایی تورنتو، در اونتاریو در حال بررسی چگونگی طولانی کردن عملکرد سلول های بتای لوزالمعده پس از تشخیص دیابت نوع ۲ می باشند.

تحقیقات انجام شده  در مطالعه اخیر نشان داد تزریق انسولین چند هفته بعد از تشخیص می تواند عملکرد انسولین را حفظ کند و به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اجازه می دهد تا ماه ها بعد بدون نیاز به داروهای بعدی میزان قند خون طبیعی خود را حفظ کنند.

استفاده  ازدوزهای متعدد انسولین روشی تهاجمی برای درمان دیابت نوع ۲ می باشد، و تاثیر آن در اصلاح و حفظ سلول های بتا برای مدتی کوتاه ست مگر اینکه فرد دیابتی  بتواند رژیم مناسب وتغییراتی در شیوه زندگی داشته باشد.

کارآزمایی ۲۴- ماهه که RESET IT نامیده می شود، بطور تصادفی بیماران دیابتی را به دو گره تقسیم بندی خواهد کرد: استفاده از متفورمین به تنهایی،  متفورمین + انسولین درمانی دوره ای.
در گروه  دریافت کننده انسولین، بیماران به مدت دو هفته با دوز  mg500 دوبار در روز درمان می شوند پیش از آنکه دز mg 1000 دوبار در روز را دریافت نمایند. برای دو هفته هر سه ماه، درمان با متفورمین را متوقف و با انسولین درمان می شوند. این روند هرسه ماه یکبار تکرار می شود.

بیماران در طول درمان می توانند روش تزریق انسولین یا استفاده از پمپ انسولین را انتخاب کنند.

دستاورد اولیه این تحقیق  آن است که مادامی که محققین نیز میزان قندخون بیماران را کنترل می کردند، بیماران عملکرد بهبود یافته سلول های بتا را در طی و بعد از انجام تحقیق تجربه کردند.

انتظار می رود محقیقن بتوانند تا  سپتامبر ۲۰۲۰ این تحقیق را به نتیجه برسانند.

نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت مربوط به پایگاه خبری دیابت (دیابتیک نیوز) می باشد.